تربیت نیروی کار بومی براساس استاندارد جهانی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

افشین شهرکی مدیرکل آموزش‌ فنی و حرفه‌ای استان کرمان ضمن بازدید از منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و مرکز جوارکارگاهی در دیدار با روح‌الله بهرامشاهی مدیرعامل این منطقه گفت: منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان می‌تواند با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای افراد را در کسب مهارت‌ها برای کسب مدرک فنی‌ و حرفه‌ای و کار در صنایع کمک کند.
شهرکی بیان کرد: این مرکز با هدف ارتقای سطح مهارت شاغلین، تربیت نیروی کار بومی براساس استاندارد جهانی شغلی و آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی باتوجه به رویکرد سیاست‌های اقتصادی کشور که مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان است ایجاد شده است.
وی ایراد کرد: وجود کارگاه‌های مجهز تخصصی و صنعتی فرصت بسیار مناسبی برای مدیران شهری و صنعتی منطقه ایجاد نموده که با آموزش‌های مهارتی و فنی کارآموزان جدید الاستخدام، کارکنان حین خدمت و بویژه توانمندسازی کارجویان بومی، سطح علمی و تخصصی منطقه را ارتقاء دهند.
روح‌الله بهرامشاهی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان نیز اظهار کرد: صیانت از نیروی کار و ارتقای مهارت منابع انسانی صنایع و صنوف از طریق ایجاد مراکز آموزش جوار کارگاهی و آموزشی ضمن کار محقق می‌شود و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای واقع در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان برای آموزش صحیح نیروی کار و ارتقای مهارت شاغلین آمادگی توسعه آموزش‌های مهارتی در صنایع و صنوف سراسر استان را دارد.

منبع: خانه خشتی

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه