خودروهای بدون مجوز حمل چوب در رفسنجان توقیف می‌شوند

فرماندار رفسنجان با اشاره به پدیده قطع و سرقت درختان پسته در شهرستان گفت: برگ تردد خودروهای حمل چوب‌های هرس شده تنظیم شده و از امروز به بعد چنانچه خودروهای حمل چوب این مجوز را نداشته باشند توسط نیروی انتظامی توقیف و با صاحبان خودرو طبق مقررات و قانون برخورد خواهد شد.
حسین رضایی بیان کرد: گزارش‌های زیادی مبنی بر قطع و سرقت درختان در سطح شهرستان اعلام شده و با توجه به اینکه کشاورزان پسته‌کار برای به ثمر رسیدن یک نهال پسته حدود ۱۵ سال زحمت و انتظار می‌کشند شایسته نیست که سرمایه آن‌ها به سرقت برود.
وی افزود: با توجه به سرقت درختان پسته ضمن هماهنگی با نیروی انتظامی و جهاد کشاورزی برگ حمل چوب‌های هرس شده تنظیم شده و‌ چنانچه خودروهای حمل چوب این برگه را نداشته باشند توسط نیروی انتظامی توقیف می شوند و از تردد آن‌ها جلوگیری به عمل می‌آید.
فرماندار رفسنحان خاطرنشان کرد: مجوز مذکور هم توسط دهیاری‌ها یا مالک باغ یا نماینده قانونی باغ امضاء می‌شود و در غیر این صورت فاقد اعتبار است.
وی تدابیر اندیشیده شده در این خصوص را با هدف حفظ درختان و پاسداشت تلاش‌های کشاورزان و نیز جلوگیری از نابودی محصول آینده پسته که ارزآوری عمده‌ای برای کشور دارد عنوان کرد.

منبع: شایوردنیوز

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه