جزئیات نام‌نویسی در مراسم معنوی اعتکاف رفسنجان / اعلام زمان آغاز ثبت نام اینترنتی اعتکاف

حجت الاسلام سیدمرتضی نقیب‌پور اظهار کرد: امسال ستاد مرکزی اعتکاف شهرستان ۴ مسجد را تحت پوشش قرار می دهد و هم چنین مساجدی در روستاها و داخل شهر به صورت محله ای توسط خیرین و هزینه های مردمی مراسم اعتکاف را برگزار خواهند کرد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان ضمن تشکر از هیات ها، مساجد و روستاها در برگزاری مراسم اعتکاف، گفت: امید است با نقش محوری مردم، این مراسمات بیشتر برگزار شود.
وی از رویکرد ویژه نسبت به نوجوانان در مراسم اعتکاف امسال خبر داد و گفت: مسجد امام خمینی (ره) برای دانش آموزان دختر و مسجد حضرت ابوالفضل (ع) برای نوجوانان پسر و مسجد جامع برای بزرگسالان خانم و هم چنین مسجد النبی برای آقایان اختصاص یافته است ضمن اینکه مسجد جامع و مسجدالنبی پذیرای نوجوانان همراه با والد همجنس خود هستند.
حجت الاسلام نقیب پور بیان کرد: مساجد مختص نوجوانان با برنامه های ویژه و جذاب همراه است.
وی افزود: ثبت نام برای شرکت در اعتکاف از بیستم دی ماه به صورت اینترنتی آغاز و تا ۲۸ دی ادامه خواهد داشت و هموطنان عزیز می توانند با مراجعه به سایتی که اعلام خواهد شد رده سنی و مسجد خود را در آن سایت انتخاب و ثبت نمایند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گفت: هزینه اعتکاف امسال برای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان است.
حجت الاسلام نقیب پور استفاده از ظرفیت های بومی در مراسم اعتکاف را از ویژگی های این مراسم نسبت به سالهای گذشته اعلام کرد و گفت: یکی از ویژگی های اعتکاف امسال نسبت به سالهای گذشته این است که برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در بیت‌المال، در تمامی برنامه ها شامل سخنران، مداح، کارشناسان مذهبی، حلقه های معرفتی و… از سخنرانان و مداحان آقا و خانم بومی ساکن شهرستان استفاده می شود. ضمن اینکه مباحث کاربردی و جذاب برای همه رده های سنی جداگانه برگزار می شود.
وی از برگزاری اعتکاف تخصصی و هدفمند خبر داد و بیان کرد: شرکت کنندگان تا ۲۸ دیماه مهلت دارند در صورتی که ثبت نام و هزینه پرداخت کردند انصراف خود را اعلام نمایند در غیر اینصورت هزینه عودت داده نمی شود.
وی در پایان افزود: اطلاعات تکمیلی از طریق خبرگزاری‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خانه خشتی

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه