خط انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان کرد: خط انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان که تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، حرکتی‌ست که نتایج آن برای سال‌ها یا قرن‌های آینده ماندگار است تا نسل‌های فعلی و بعدی از آن متنفع شوند.
علی‌رضا طباطبایی مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور امروز ۱۲ اسفندماه در حین بازدید از خط انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان گفت: اجرای این خط یعنی خط ۱۶۰۰ فولادی از محل مخزن R2 ( مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی) واقع در بالای مسجد حضرت ابوالفضل (ع) جاده یزد به سمت مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی رفسنجان به طول ۲۲ کیلومتر در حال انجام است و کمتر از ۴ کیلومتر از آن باقیمانده تا طرح به بهره‌برداری برسد.
طباطبایی عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح کارگاه‌هایی ایجاد شدند و امیدواریم با ادامه روند اجرای این پروژه، به طور جهادی، دو ماه آینده شاهد منتفع شدن مردم از آب خلیج فارس باشند.
وی تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب در برنامه‌هایش همه ساله طبق تعریف برنامه‌های اضطراری، یک سری فعالیت‌ها از جمله ساخت مخزن، اجرای خطوط انتقال ورودی و خروجی مخزن، حفر و تجهیز چاه و دیگر فعالیت‌ها را در برنامه خود دارد.
در ادامه مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به همراه فرماندار و دیگر مسئولان از چند پروژه آبرسانی از جمله مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی در حال ساخت واقع در بلوار امام علی (ع)، خط انتقال ۸۰۰ چدن رفسنجان و مخزن سه هزار متر مکعبی رفسنحان بازدید به عمل آمد.

منبع: شایوردنیوز

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه