دریافت تندیس هفت ستاره طلایی رهبری و مدیریت در کسب و کار توسط بانوی کارآفرین رفسنجانی

در همایش ملی رهبران طلایی که با حضور کارآفرینان برگزیده کشور در سالن همایش‌های صدا و سیمای تهران برگزار شد از مژده سرچشمه پور به عنوان کارآفرین برگزیده کشور تجلیل به عمل آمد.
به همین بهانه با این بانوی کارآفرین مصاحبه ای انجام دادیم؛ آنچه در پی می آید حاصل گفتگوی خانه خشتی با وی است.
در مورد خودتون و فعالیت های جدید که انجام دادید توضیحاتی بفرمایید؟
تندیس هفت ستاره طلایی رهبری و مدیریت در کسب و کار در زمینه تولید و ترویج گیاهان دارویی و فرآوری محصولات گیاهان دارویی به بنده اهدا شد.
موفقیت در این زمینه را فقط یاری خداوند و توفیق خدمت به مردم سرزمینم ایران و روستاهای آن می دانم و اینکه چون این کار، کار دل هست و فقط به خاطر رضای خدا و کمک به اقتصاد افراد مختلف فعالیت می کنم و فقط خداوند است که ارزش این کار بزرگ را می‌داند.
از دیدگاه شما کدام ویژگی فردی بیشترین تأثیر را در موفقیت شما داشته است؟
از دیدگاه من و چیزی که به صورت قلبی به آن ایمان داشتم و دارم؛ خدمت به خلق خداست که من را آرام می‌کند و از طرفی چون کار کشاورزی یک کار مقدس است آن را دوست دارم.
در رابطه با کارآفرینی بصورت مستقیم و غیرمستقیم برای چند نفر اشتغال زایی نموده اید؟
در زمینه با کارآفرینی، در زمینه گیاهان دارویی و مشاغل خانگی بیش از هزاران نفر هستند که تا کنون توفیق خدمت به آنها را داشتم و تعداد زیادی از آنها در حال حاضر مستقل شدند و چندین نفر زیر نظر آنها کار می‌کنند و این زنجیره هر سال گسترده تر شده و انشالله ادامه پیدا خواهد کرد.
شکست در کار رو چگونه توصیف می کنید؟ به نظر شما آیا شکست لازمه پیشرفت و پیروزی هست؟
شکست در کار به منزله پخته شدن و ایجاد انگیزه جدی تر در کاراست. اگر راه هموار باشد لذت پیروزی خیلی به چشم نمی آید اما وقتی پیروزی با چالش‌ها و سم پاشی هایی که گاها از طریق افراد بخیل و حسود اتفاق می افتد همراه باشد، آن زمان هست که نگاه ویژه خدا را خواهی دید.
خیلی از افراد هستند به دلیل بی انگیزه کردن دیگران از حوزه کسب و کار، به دلیل حسادتی که دارند، به دلیل اینکه دوست دارند خودشان را مطرح کنند، سعی در تخریب دیگران به روش‌های شیطانی می کنند. این افراد بدانند در نگاه اول حق الناسی را به گردن گرفته اند که به دلیل حسادت با اعتبار دیگران بازی کرده اند که هرگز بخشیده نمی شوند. در نگاه دوم این انسانها بدانند هیچ وقت نمی‌توانند با دسیسه جلوی قدرت خدا را بگیرند و سوم اینکه به جای فکر کردن به پیشرفت خودشان، چاهی برای نابودی خود کنده اند که هر روز عمق آن گسترده تر خواهد شد و عذاب الهی برای آنها بیشتر. پس همیشه به یاد خدا، در راه خدا و برای رضای خدا برای خلق خدا با جان و دل گام برداشتن بالاترین موفقیت است.
وجه تمایز کار شما با افراد دیگر این حرفه در چه مواردی است ؟چه چیزی محصولات و خدمات شما را متفاوت می‌کند؟
کیفیت محصول، قیمت مناسب، اطلاع از خواص هر گیاه، مشاور رایگان در خصوص استفاده از گیاهان دارویی، تولید دم نوش های مخصوص رفع خستگی و نوین سیستم ایمنی، تولید دم نوشهای مختلف آرام بخش، پاکسازی کبد،درمان سرماخوردگی و…، تولید انواع گیاهان دارویی با بهترین کیفیت و حفظ خواص آن، اشتغال زایی برای تعداد کثیری از افراد در سراسر کشور، کلیه دم نوش های شرکت شاهین طب، بدون داشتن مواد افزودنی هستند، ارگانیک بودن محصولات، ر
رضایت بالای ۹۹ درصدی از افراد استفاده کننده از گیاهان دارویی شاهین طب، داشتن زنجیره ارزش صفر تا صد محصول از مرحله مشاوره تا برداشت محصولات.
به‌جز کارآفرینی درباره چه مباحث دیگری فعالیت می کنید؟
به جز کارآفرینی در حوزه گیاهان دارویی، داشتن موسسه مشاوره شغلی و کاریابی با نام مهارت برای افراد جویای کار، تعامل با شرکت‌ها در خصوص درخواست نیروی کار و معرفی افراد با توجه به تخصص و رشته آنها به شرکت ها، تدوین دوره های آموزشی مرتبط با اشتعال با توجه به نیاز شرکت‌ها و نیازسنجی شهرستان، ایجاد بستر شغلی (فرصت شغلی) برای حدود چهارده هزار نفر در هفت سال اخیر با مستندات لازم، تدریس دوره های مختلف آموزشی
به عنوان شخصی که در زندگی تجربیات زیادی کسب کرده و توانسته پیشرفت کند چه توصیه‌ای به کسانی دارید که می‌خواهند در این راه قدم بگذارند؟
اول توصیه ای که به دیگران دارم این است که با توکل به خدا کار خود را شروع کنند و به جای سنگ اندازی جلوی کار دیگران به کار خود جهت نتیجه مطلوب فکر کنند و به این فکر نکنند که چرا دیگری موفق شد، من نشدم؟ چون هر کاری تلاش و پشتکار می‌خواهد. دومین توصیه اینکه با هدف و انگیزه کار خود را شروع کنند چون کاری که در آن هدف باشد شخص انگیزه خود را در آن از دست نمی‌دهد.
سومین توصیه اینکه سعی کنند مهارت‌ های خود را بالا ببرند تا همیشه موفق باشند، و آموزش را در سرلوحه کار خود قرار دهند. چهارم اینکه به وقت خود ارزش قائل شوند و آنرا بیهوده از دست ندهند.
پنجم اینکه به ازای به دست آوردن هر موفقیتی شکر خدا را به جای آورند و فردی نباشند که دیدگاه منفی دیگران در آنها تاثیر بگذارد.
مهمترین دغدغه ای که اکنون با آن مواجه هستید چیست؟
خدا خودش شاهد است که از روزی تصمیم به ادامه تحصیل در رشته کامپیتر گرفتم هدفم فقط برای آموزش و خدمت به خلق خدا بود و از زمانی تدریس را شروع کردم و سعی کردم هر سال با توجه به نیازسنجی های شهرستان دوره های جدید اموزشی را تدوین کنم تا الان که کار اشتغال هم به رسالت کاری بنده اضافه شده یکی از بزرگترین دغدغه های من وجود افرادی بود که فکر سمی داشتند و برای من دردسرهایی درست می‌کردند و این افراد را من هرگز نخواهم بخشید. چون نه تنها به مجموعه من، بلکه به افراد زیادی ضربه وارد کردند.
آینده چشم انداز کسب و کار خود را در کوتاه مدت و درازمدت چگونه می بینید؟
آینده کسب و کار خودم را خیلی عالی و خوب می دانم چون خداوند کار من را جلو می برد و من به وجود بزرگ خدا ایمان دارم. از طرفی انسانهای خیلی خوب و باخدا در این مجموعه فعالیت می‌کنند که خدا روزی آنها را زمین نمی گذارد وهمه آنها را دوست دارد.

منبع: خانه خشتی

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه