اهتمام ویژه شرکت مس در ساماندهی جاده‌های رفسنجان و رفع نقاط حادثه‌خیز

در پی افزایش آمار تصادف و مرگ و میر در جاده های رفسنجان به ویژه جاده رفسنجان به زرند، تعدادی از اهالی روستاهای اطراف این جاده، روزهای اخیر با تجمع مقابل فرمانداری رفسنجان نسبت به بی‌توجهی برای استانداردسازی و بهسازی این مسیر از طرف مسئولان اعتراض کردند.
فرماندار رفسنجان در این تجمع با اظهار اینکه ساماندهی نیازمند اعتبارات ملی است گفت: این جاده ترانزیتی و بین‌المللی با یک باند و عرض ۶ متر است که بسیاری از حوادث ناگوار و تصادفات منجر به مرگ در آن رخ می دهد.
حسین رضایی همچنین در این تجمع افزود: ساماندهی، تعریض و احداث باند دوم این جاده از ابتدای شهر رفسنجان تا ۳۵ کیلومتر بعد از آن که به جاده زرند وصل می شود نیاز به بیش از ۶ هزار میلیارد ریال بودجه دارد که از طریق استانداری پیگیر مکاتبه با وزارت راه و شهرسازی و جذب این بودجه از محل اعتبارات اداره راه و شهرسازی، راهداری و شرکت مس هستیم تا ساماندهی آن صورت گیرد.
و اما تا تخصیص و‌جذب اعتبار دولتی، جلسه ای باحضور فرماندار، معاونان فرمانداری، رییس راهداری، رییس راه و شهرسازی، معاونان مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تشکیل شد و در این جلسه شرکت مس پا به عرصه گذاشته و جهت ساماندهی جاده ها اعم از جاده های نوق و‌داوران، مغوییه و شاهزاده عباس اعتبارات مالی و دستگاه ها و ماشین آلات سنگین را در اختیار قرار خواهد داد.

منبع: خانه خشتی

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه