شرکت مس طبق قانون و شرع حق مردم رفسنجان را پرداخت کند

امام جمعه رفسنجان گفت: مردم رفسنجان دارای عزت نفس بالا و با طبعی بلند و ستودنی هستند و اگر جایی مطالبه‌ای داشته باشند و به آن نرسند اهل چانه‌زنی نیستند. با انسانیت، شجاعت و عزت نفس به مسائل ورود می‌کنند. مردم با این جایگاهی که دارند نیازمندی‌ها و مطالباتی از مس دارند. مطالبات و نیازها نامحدود است و اگر گوشه‌ای از مطالبات برآورده شود باز هم نیازهای دیگری است. طبق قانون حق مردم را بدهید، اینکه حق مردم پرداخت نشود، حق‌الناس است.
حجت‌الاسلام اصغر عسکری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در بخشی از سخنان خود به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت مس در رفسنجان پرداخت و بیان کرد: یکی از موضوعات مهم که در محافل سیاسی و فضای مجازی و حقیقی مطرح می‌شود بحث مسئولیت‌های اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان است که باید طبق قانون انجام گیرد.
وی اظهار کرد: در رفسنجان مشکلات زیادی وجود دارد، از طرفی کارهایی هم مس انجام می‌دهد اما همه مسائل باید طبق قانون و ضابطه انجام شود یعنی آنچه شرکت مس تولید می‌‌کند و به فروش می‌رساند، سود حاصله را کم کنند و آنچه حق مردم رفسنجان است را قانونا و شرعا بدهد.
حجت‌الاسلام عسکری با اشاره به این‌که اگر جای دیگری غیر از رفسنجان می‌خواهند کمک کنند ما حرفی نداریم اما اول حق مردم را بپردازند، بیان کرد: آب، مراتع و دام‌های منطقه اطراف سرچشمه دچار آلودگی و خسارت شدند و مردم هوای آلوده استنشاق می‌کنند که باید حق‌شان پرداخت شود.
امام جمعه رفسنجان تأکید کرد: راه‌حلی که بسیاری از خواسته‌ها را تأمین می‌کند و جزء مطالبات بحق مردم هست، توسعه صنایع پایین‌دستی است که ضمن جلوگیری از خام‌فروشی اشتغالزایی نیز می‌شود.
وی در ادامه خطاب به مسئولان و مدیران گفت: مسئولان سعی کنند هم‌افزایی، همکاری و اتحاد بیشتری داشته باشند. اختلافات مدیریتی و حاکمیتی هم به مردم صدمه می‌زند و هم خود مسئولانی که اختلاف دارند از چشم مردم می‌افتند. مسئولان برای ایجاد امید و افزایش مشارکت مردم در انتخابات با هم متحد باشند و با عملکردشان یأس را در جامعه ایجاد نکنند.

منبع: شایوردنیوز

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه