شناسایی مسائل فرهنگی در کارگاه آموزشی برش نقشه مهندسی فرهنگی استان کرمان در رفسنجان

این کارگاه صبح امروز چهارشنبه ۱۵ آذرماه با حضور رئیس و اعضای هیات رئیسه، کارشناسان و اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان های رفسنجان، زرند، کوهبنان ،انار و راور در محل هتل باغ آغاز و با محوریت تدوین برش فرهنگی منطقه شمال استان کرمان ادامه یافت.
در این جلسه که تیمی از اساتید دانشگاه باهنر حضور داشتند، مسائل فرهنگی تبیین و هر مسئله و مشکل بر اساس واقعیت های محله کشف شد.
در ادامه با تشکیل کارگروه ها و پس از مشورت و رایزنی هر کارگروه اعتیاد و مشروبات الکلی اولین مسئله فرهنگی و کمرنگ شدن آموزه های دینی در اقشار مختلف بخصوص جوانان، فقر بیکاری و عدم توجه به نیروهای انقلابی کارآمد انقلابی، اتباع، فضای مجازی و گسست خانواده به ترتیب به عنوان مسائل فرهنگی شناسایی و استخراج شدند.
در پایان این کارگاه، راهکارها و راه حل های مسائل فرهنگی ارائه شد و مقرر گردید در جلسه استانی این راهکارها تجمیع و برش فرهنگی استان و هم چنین برش فرهنگی برای هر شهرستان به صورت جداگانه و محلی تدوین شود.
هم چنین قرار است، راهکارهای مسائل فرهنگی پس از تدوین در استان براساس تخصیص بودجه ای که استان پیش بینی می کند، در شهرستان ها عملیاتی شود.منبع: خانه خشتی

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه