طرح مرغ تخم‌گذار با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیاردتومان در رفسنجان به بهره‌برداری رسید

طرح توسعه‌ای مرغ تخم‌گذار با ظرفیت ۱۲۰ هزار قطعه مرغ با هزینه کرد ۴۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۶ نفر در رفسنجان به بهره‌برداری رسید.
عصر یکشنبه ۱۵ بهمن‌ماه این طرح با حضور رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور افتتاح شد.
مدیرکل جهاد کشاورزی شمال استان کرمان در حاشیه بهره‌برداری از طرح توسعه‌ای مرغ تخم‌گذار اظهار کرد: با افتتاح طرح توسعه این مزرعه با ظرفیت ۱۲۰ هزار قطعه، ظرفیت این مرغداری در مجموع به ۳۵۰ هزار قطعه مرغ تخمگذار خواهد رسید.
علی باقری با بیان این‌که ۹ واحد مرغداری تخم‌گذار در رفسنجان داریم که بزرگترین آن این واحد است، افزود: در این واحد سالانه ۲۳۷۰ تن تخم مرغ تولید می‌شود.
باقری خاطرنشان کرد: در شهرستان سالانه ۶ هزار تن تخم‌مرغ تولید می‌شود که علاوه بر تأمین نیاز شهرستان به هرمزگان هم ارسال می‌شود.
وی افزود: با بهره‌برداری از طرح توسعه این واحد با مساحت هزار و ۶۰۰ مترمربع، برای حداقل ۶ نفر اشتغال ایجاد شده است.باقری با اشاره به این‌که رفسنجان شهرستانی تک‌محصول است و یکی از ظرفیت‌های خروج از تک‌محصولی توسعه این واحدهاست، تصریح کرد: با توجه به این‌که در شهرستان با مشکل کم‌آبی مواجه هستیم یکی از صنایع کم‌آب‌بر واحدهای دام و طیور و صنعت گلخانه‌ای است.
مدیرکل جهاد کشاورزی شمال استان کرمان با بیان این‌که در استان کرمان سالانه ۲۸ هزار تن تخم‌مرغ در واحدهای مرغداری تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از درخواست‌های آقای شهرآبادی تأمین آب مورد نیاز واحدهای خود به میزان ۲۵ مترمکعب است که با تأمین این میزان، سالن دیگری به مجموعه خود اضافه کرده و ۲هزار تن دیگر به ظرفیت تولید تخم‌مرغ در استان افزوده می‌شود.

منبع: شایوردنیوز

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه