مانور لحظه صفر شهرستان رفسنجان اجراء شد

مانور (عملیات تمرینی) لحظه صفر شهرستان رفسنجان شامگاه یکشنبه در محل پل زیتون برگزار و سطح آمادگی دستگاه‌های مختلف این شهرستان در زمان بروز حوادث احتمالی بررسی شد.
حسین رضایی فرماندار و رئیس ستاد بحران شهرستان در خصوص اجرای این مانور گفت: مانور لحظه صفر شهرستان رفسنجان در راستای ارتقای توان اعضای مدیریت بحران این شهرستان همزمان با غروب آفتاب برگزار شد.
وی تشریح کرد: در ابتدای این مانور با سناریو از پیش تعیین شده اعلام وقوع حادثه به ستاد بحران شهرستان ابلاغ شد و ستاد بحران به تمامی دستگاه‌های امدادی و مربوطه شهرستان اعلام آمادگی داد و تمامی نیروها به محل حادثه اعزام شدند.
رضایی افزود: برگزاری مانور لحظه صفر با سناریو از قبل تهیه شده و با فرض موضوعاتی مانند نجات مصدومان از گودال، سیل و زیر آوار طراحی شده بود که با  همکاری نیروی های هلال احمر و آتش نشانی بحث آزاد سازی مصدومین و اعزام به مراکز درمانی انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: اسکان اضطراری هم در یکی از مکان های امن شهرستان با نصب ۱۳ چادر امدادی با موفقیت انجام شد.فرماندار رفسنجان گفت: در این مانور عملکرد دستگاه‌های مختلف شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفت و نقاط ضعف و قوت مشخص و به دستگاه‌ها اعلام شد که امیدواریم هماهنگی های بیشتری بین دستگاه ها در مواقع خاص ایجاد شود و در زمان کمتر و با هماهنگی بیشتری دستگاه ها برای انجام عملیات و در زمان بحران  آمادگی لازم را داشته باشند.

منبع: شایوردنیوز

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه