۳۰ قطعه زمین به متقاضیان جوانی جمعیت در رفسنجان واگذار شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با بیان این‌که ۳۰ قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت و فرزندآوری در شهرستان رفسنجان واگذار شد، گفت: در شهرستان پنج شهر رفسنجان، کشکوئیه، بهرمان، صفائیه، جوادیه فلاح را داریم که در شهر جوادیه فلاح کارهای تأمین زمین در حال انجام است اما در شهرهای رفسنجان، کشکوئیه، بهرمان و صفائیه طرح‌های نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت انجام شده است
تعداد ۲۰ قطعه زمین در شهر کشکوییه و ۱۰ قطعه در شهر بهرمان رفسنجان عصر امروز ۱۵ بهمن‌ماه با حضور رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور به متقاضیان طرح جوانی جمعیت و فرزندآوری واگذار شد.
رضا حافظی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در این مراسم بیان کرد: در شهر رفسنجان طبق برنامه ابلاغی ۱۳۴۱۴ واحد بایستی ساخته می‌شد که تا امروز ۲۰۴۲۱ نفر ثبت نامی داشتیم که ۵۸۹۱ نفر تایید نهایی شده اند که تاکنون ۷۲۷ قطعه زمین به متقاضیان واجد شرایط واگذار شده است و به میزان ۲۷۸ هکتار هم تامین شده و مراحل آن طی شده و قبل از پایان سال واگذاری آنها به متقاضیان انجام خواهد شد و عملاً طرح نهضت ملی مسکن در رفسنجان با توجه به تعهدات دولت واگذار خواهد شد.
وی ادامه داد: در شهر کشکوئیه ۷۶ قطعه تعهدات ما بوده که ۱۹۳۸ نفر ثبت نامی داشتیم که ۶۵۷ نفر تایید نهایی بوده و ۸ قطعه واگذاری داشتیم و ۸.۹ هکتار زمین در حال واگذاری است که امروز یک قطعه به متقاضیان واگذار می شود.
وی ادامه داد: در شهر بهرمان ۲۹۳ تعهدات واگذاری بوده که ۴۸۰ نفر ثبت نامی و ۱۰۶ نفر تایید نهایی شدند که برای ۹۲ نفر از این تعداد واگذاری زمین انجام و ۵۰ هکتار را در بهرمان تهیه کردیم که تمام تعهدات ما در شهر بهرمان قابل انجام بوده و زمین اضافه برای تعهدات بیشتری در سالهای آتی هم خواهیم داشت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان افزود: در شهر صفائیه نیز ۲۱۳ نفر تعهدات بوده که ۲۹ نفر ثبت نام کردند که بواسطه اینکه زمین شهر صفائیه به تازگی تامین شده تایید نهایی این تعداد انجام نشده اما با ۲۰ هکتار زمینی که تامین شده این ۲۹ نفر ثبت نام شده برای آنها تامین زمین انجام خواهد شد.
وی با اشاره به پیگیری موضوع «صنعت‌شهر» در رفسنجان به واسطه صنعتی بودن این شهرستان، یادآور شد: در قالب دو قطعه زمین ۱۱۹۵ و ۴۴۹ هکتار این موضوع در حال پیگیری است و بحث تامین زمین برای صنایع و معادن در حال انجام است.
به گفته وی، در شهرستان رفسنجان ۴۲۸ پروانه را شهرداریها بویژه شهرداری رفسنجان در قالب بافت‌های فرسوده صادر کردند که در قالب ۷۷۹ واحد ساختمانی در حال انجام است.
واگذاری ۲۴۸ قطعه زمین در طرح جوانی جمعیت در رفسنجان
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در ادامه اظهار کرد: در حوزه جوانی جمعیت نیز در شهر رفسنجان ۲۴۸ قطعه زمین واگذار شده و امروز نیز ۲۰ قطعه زمین در شهر کشکوئیه و ۱۰ قطعه در شهر بهرمان قرعه کشی می شود. در شهرهای کشکوئیه و بهرمان زمین برای طرح جوانی جمعیت موجود است و مازاد بر آن نیز موجود است.
حافظی ادامه داد: در طرح جوانی جمعیت پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد نظر الزامی است مگر در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر یا شهرهایی که زمین در آن موجود نباشد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در رفسنجان برای عدم پرداخت تسهیلات به متقاضیان طرح جوانی جمعیت، تصریح کرد: در بحث عملکرد بانکها ۳۴۶ واحد را به بانک‌ها معرفی کردیم که تا به امروز ۷۸ قرارداد بیشتر منعقد نشده و امیدواریم هر چه زودتر تسهیلات به مردم پرداخته شود تا زیرساختهای منازل خود را بسازند.
حافظی پرونده مسکن مهر رفسنجان را نیز بسته‌شده دانست و گفت: در رفسنجان مسکن مهر باقیمانده‌ای نداریم فقط یک فاز ۷۴ واحدی داریم که مسکن‌ها تأین شده و فقط آسانسور آن اگر انجام شود در رفسنجان مسکن مهر ما تمام شده است.

منبع: شایوردنیوز

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه