وزارت بهداشت در توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان رفسنجان کوتاهی کرده است/موقوفات هلال احمر به نیات واقفان عمل کند

رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان گفت: در حوزه ارتقای زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در این شهرستان کوتاهی‌هایی از سوی وزارت بهداشت صورت گرفته است که دادستانی در راستای حفظ و احیاء حقوق عامه به جد این مهم را پیگیری خواهد کرد.
حسین رمضانی‌زاده در حاشیه بازدید نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر کشور از موقوفات هلال‌احمر در شهرستان رفسنجان بیان کرد: حال که با پیگیری و تلاش‌های مسئولان هلال‌احمر طی سنوات گذشته موقوفات هلال‌احمر به مرحله کسب درآمد مناسب و سوددهی رسیده، ضرورت دارد مسئولان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و وزارت بهداشت در سطح کشور در اسرع وقت در راستای حفظ و احیاء حقوق عامه و اجرای نیات واقفان، حفظ حقوق بیت‌المال و بهبود فرآیند خدمات‌رسانی به مردم رفسنجان پیگیری در جهت صدور و اخذ مجوزهای لازم در این راستا از جمله احداث و تکمیل مرکز جامع چشم پزشکی، مرکز توانبخشی و… اقدام عاجل انجام دهند.
رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان افزود: تلاش همه مسؤولان اجرایی و قضائی در سطح استان و شهرستان بر حفظ و احیاء موقوفات و اجرای نیات واقفان در راستای خدمت‌رسانی به مردم شریف رفسنجان است.
وی اظهار کرد: در این راستا موقوفات بزرگ هلال‌احمر در رفسنجان نیز جایگاه خاص و ویژه‌ای دارند و ضرورت دارد با همکاری و هماهنگی تمامی مسؤولان امر در راستای ارتقاء وضع موجود به‌ویژه در جهت ساخت، تجهیز و به‌روزرسانی مراکز پزشکی و درمانی پیگیری و اقدام فوری شود.
رئیس شورای حفظ حقوق بیت‌المال رفسنجان خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت به تکالیف و وظایف قانونی خود در شهرستان رفسنجان به‌خوبی عمل نکرده و عمده اقدامات در حوزه بهداشت و سلامت از جمله ساخت بیمارستان و برخی مراکز درمانی با پیگیری خیران و تعدادی از موقوفات انجام شده و ضرورت دارد توجهی بیش از گذشته توسط وزارت بهداشت در این خصوص انجام شود.

منبع: شایوردنیوز

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه