چهاردهمین نمایشگاه کتاب مس سرچشمه در رفسنجان افتتاح شد

مراسم افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب مس سرچشمه امروز هشتم بهمن ماه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، فرماندار رفسنجان، مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم اظهار کرد: رفسنجان به همتی که در مردم و مسئولان و اصحاب فرهنگ و رسانه دارد، توانایی اینکه پایتخت کتاب ایران شود را دارد و امیدواریم بتوانیم این افتخار را برای رفسنجان در سال آینده داشته باشیم.

محسن روحی بیان کرد: مردم کرمان کتابخوان هستند و برعکس تبلیغاتی که می‌شود که احساس می‌کنیم مردم خیلی کتاب نمی‌خوانند، اما آمارها نشان می‌دهد اینگونه نیست. در نمایشگاه بزرگ کتاب ایران که در تهران برگزار می‌شود با توجه به اینکه سه و نیم درصد جمعیت کشور مردم کرمان هستند، اما آمار خرید کتاب توسط مردم استان کرمان چهار و نیم درصد کشور بوده یعنی یک درصد بیش از سهم‌مان در جمعیت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: کتاب معجزه دین و پیامبر ماست و قرآن کتاب تربیتی است که اگر به آن عمل کنیم، در زندگی‌مان اثرگذار خواهد بود.
فرماندار شهرستان رفسنجان نیز در این مراسم گفت: مس در کنار تولید، به فرهنگ و هنر اهمیت می‌دهد و به‌عنوان حامی فرهنگ و هنر نام گرفته و همواره حامی فرهنگ و هنر بوده است.
حسین رضایی افزود: امیدواریم با هماهنگی که در مجموعه مس وجود دارد اتفاقات خوبی را بتوانیم در شهرستان رقم بزنیم.

وی سرانه مطالعه شهرستان رفسنجان را بین ۸ تا ۱۲ دقیقه دانست و یادآور شد: اگر یک دقیقه سرانه مطالعه را بالا ببریم روی ذهنیت جامعه تاثیر مثبت می‌گذاریم و برگزاری این نمایشگاه‌ها می‌تواند در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک کند.
مدیر روابط‌عمومی و خدمات‌ اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز اظهار کرد: افتخار این را داریم که چهاردهمین نمایشگاه کتاب سرچشمه را در شهر رفسنجان به عنوان شهر کتابخوان داشته باشیم.
مسلم علی‌مهدی افزود: در این نمایشگاه ۱۱ هزار و ۲۵۴ عنوان کتاب و ۱۶۴ هزار جلد کتاب از ۲۸۹ ناشران کشوری برای مردم رفسنجان و پرسنل و بازنشستگان مجتمع مس سرچشمه در معرض نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر سرچشمه از استقبال بسیار خوب شهروندان و پرسنل و بازنشستگان مجتمع در آن سخن گفت و عنوان کرد: حضور پرشور شهروندان و همکاران را در نمایشگاه کتاب در سرچشمه شاهد بودیم که نسبت به سال‌های گذشته پرشورتر بود و فروش خوبی هم داشتیم.
وی افزود: نمایشگاه کتاب به خاطر کرونا دو سال تعطیل بود که از امسال از سر گرفته شد تا نقشی در امر مهم ترویج فرهنگ انس با کتاب و کتابخوانی داشته باشیم.
علی‌مهدی همچنین گفت: با همکاری فرهنگ و ارشاد شهرستان رفسنجان تا پایان سال و سال‌های آینده مسابقه کتابخوانی در شهرستان اجرا خواهیم کرد.
گفتنی است: چهاردهمین نمایشگاه کتاب مس سرچشمه ویژه کارکنان و بازنشستگان مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و عموم مردم رفسنجان از امروز تا شنبه ۱۴ بهمن‌ماه صبح‌ها از ۹ تا ۱۲ و عصرها ۱۵ تا ۲۰ در سالن ورزشی عدالت پذیرای دوست‌داران یار مهربان است.

منبع: خانه خشتی

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه