عده‌ای در خصوص تأمین اعتبار تصفیه‌خانه رفسنجان کارشکنی می‌کنند

امام جمعه رفسنجان گفت: بعضی‌ها در خصوص تأمین اعتبار تصفیه‌خانه آب رفسنجان شیطنت می‌کنند. اگر این روند ادامه داشته باشد مجبور می‌شوم که اعلام کنم چه کسانی کارشکنی می‌کنند. مردم حق دارند که آب سالم، بهداشتی و تصفیه شده داشته باشند. مردم هرگز از این حق خود عقب‌نشینی نخواهند کرد.
حجت‌الاسلام اصغر عسکری در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه ۶ بهمن‌ماه به کارشکنی عده‌ای در تأمین اعتبار تصفیه‌خانه رفسنجان اشاره و بیان کرد: مسئول باید در حوزه خدمات اجتماعی و تکمیل تصفیه‌خانه وظیفه‌اش را انجام دهد و این حق مردم است و مردم مطالبه‌گر هستند، مردم هرگز از حق خود عقب‌نشینی نمی‌کنند و پای مطالبه مردم می‌ایستم و قطعا به نتیجه خواهد رسید.
وی افزود: چه بهتر که خودشان به شیرینی ساخت تصفیه‌خانه را انجام دهند، نه این‌که به تلخی از آن‌ها بگیرند. انگار بعضی‌ها می‌خواهند ارث پدرشان و یا صدقه بدهند، این ارث پدری کسی نیست بلکه حق مردم رفسنجان است.
امام جمعه رفسنجان در ادامه در خصوص انتقال آب خلیج فارس گفت: این طرح با جدیت در حال اجراست و از ۲۱ کیلومتر ۱۵ کیلومتر کار انجام شده، کانال حفاری شده و لوله‌گذاری در حال انجام است که ۶ کیلومتر از مسیر کوهستانی است و قدری زمان می‌برد. قرار بود تا ۲۲ بهمن طرح انتقال آب افتتاح شود اما امیدواریم تا پایان سال جاری انتقال آب به نتیجه برسد.
عسکری با بیان این‌که از نامزدهای تأییدصلاحیت شده و طرفداران آنان تقاضا داریم حریم و حرمت یکدیگر را پاس بدارند، اظهار کرد: کاندیداها قوانین و مقررات انتخابات را بدانند و از سیاه‌نمایی پرهیز کنند. بعضی می‌خواهند خودشان را فرشته نجات جلوه دهند و عملکردها را زیرسؤال ببرند در حالی که همه در شرایطی که بودند کار و تلاش کردند.
وی تأکید کرد: باید در جامعه روحیه امید و نشاط جاری شود، فعالیت‌ها مانعی ندارد، کاندیداها برنامه‌های خود را اعلام کنند و سعی کنند چهره‌های شاخص به مردم معرفی شوند که مردم با آگاهی بیشتر انتخاب کنند.
امام جمعه رفسنجان بیان کرد: نامزدها در رفسنجان زیاد هستند و خیلی‌ها تأییدصلاحیت شدند، اما اینکه یک نماینده با آراء بیشتری به مجلس راه پیدا کند، قطعا قدرت و توانایی بیشتری خواهد داشت، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم نمایندگان سلائق مختلف ائتلاف کنند تا مردم با خیال راحت رای دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود فساد را یک پدیده زشت، شوم و غیرقابل قبول دانست و گفت: فساد اخلاق، سیاسی، اداری و مالی فرقی نمی‌کند، در قرآن هم تأکید شده خداوند فساد را دوست ندارد و باید با این پدیده شوم مبارزه شود و برخورد قانون با مفسدان صورت گیرد.
امام جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد: نباید به‌دلیل اینکه چند جا فساد دیده می‌شود نظام را زیر سؤال ‌برد. وقتی مبارزه با فساد در دستور کار دستگاه‌های اجرایی هست، همه باید کمک کنند دست مفسدان از کار کوتاه شود.

منبع: شایوردنیوز

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه