در پنجمین روز از دهه فجر؛۴۲ طرح عمرانی و کشاورزی در رفسنجان افتتاح یا کلنگ زنی شد

در ابتدای این برنامه ها پنج پروژه روستای کمال اباد بخش فردوس با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال افتتاح شد که شامل آسفالت و زیر سازی با حجم ۶ هزار متر مربع، پروژه دکل همراه اول، پروژه جدول گذاری، پروژه لوله گذاری و نیز جا به جایی تیر برق است.
همچنین چهار پروژه عمرانی و ورزشی در شمس آباد بخش فردوس رفسنجان با اعتبار ۷۲ میلیارد ریال در شمس آباد بخش فردوس رفسنجان به بهره برداری رسید که شامل لوله گذاری شبکه اب اشامیدنی به متراژ ۳کیلومتر، پروژه جدول گذاری به متراژ هزار و ۲۰۰ متر، اسفالت و زیر سازی به متراژ ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع، روشنایی و نصب ست تفریحی و اجرای مجموعه سنتی شهید حاج قاسم است
کارگاه خیاطی در فیض آباد بخش فردوس رفسنجان هم طرح دیگری بود که به بهره برداری رسید و این کارگاه خیاطی امام  رضا (ع)در فیض آباد بخش فردوس رفسنجان با اشتغالزایی برای پنج نفر به بهره برداری رسید.
پروژه های روستای روستای حسن اباد بخش فردوس شامل اسفالت و زیر سازی با حجم ، پروژه جا بجایی تیر برق، پروژه جدول گذاری، پروژه تعریض با اعتبار ۲۵ میلیار ریال افتتاح شد.
یک واحد تولیدی البسه هم در مهدی آباد بخش فردوس رفسنجان افتتاح شد و این واحد تولیدی پوشاک در مهدی آباد بخش فردوس رفسنجان با هزینه کرد۱.۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای هفت نفر راه اندازی شد که با حضور مسیولین بهره برداری رسید.
آغاز عملیات اجرایی یک بوستان با متراژ ۶ هزار و ۲۵۰ متر مربع در مهدی آباد بخش فردوس و همچنین چهار پروژه عمرانی شامل سنگفرش، آسفالت، جدول گذاری و کانیو در دولت آباد بخش فردوس رفسنجان با اعتبار بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
از المان ورودی شهر صفائیه نوق رفسنجان که با اعتبار ۵ میلیارد ریال احداث شده امروز رونمایی شد.
چهار پروژه عمرانی در شجاع آباد بخش فردوس رفسنجان شامل اسفالت، جدولگذاری، آسفالت معابر و روشنایی معابر با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
پروژه آسفالت و زیرسازی در محمدآبادهراتی با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت و پروژه آسفالت و زیرسازی در علی آباد هراتی با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال بخش فردوس  رفسنجان افتتاح شد
پنج پروژه عمرانی شامل آسفالت و زیر سازی ۵ هزار و ۵۰۰ متر، جابجایی ترانس، روشنایی معابر و زیرسازی خیابان های روستای  همت آباد بخش فردوس رفسنجان با اعتبار ۴۸ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
سیستم آبیاری تحت فشار در روستای جنت مرتضوی از توابع بخش فردوس رفسنجان مورد بهره برداری قرار گرفت که این طرح با اعتبار بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
سه طرح عمرانی با اعتبار مجموع ۱۴ میلیارد ریال در روستای رکن آباد بخش فردوس به بهره برداری رسید که شامل زیرسازی و آسفالت به میزان ۴۰۰ متر و نیز روشنایی معابر است.
دو طرح شامل زیرساخت شبکه ارتباطی (فیبرنوری) و کلاس های آمادگی پیش از زایمان در مرکز خدمات جامع سلامت شهید بهشتی شهر صفائیه رفسنجان بهره برداری شد.
با اجرای پروژه فیبر نوری اتصال مرکز بهداشتی و درمانی، اورژانس های بین جاده ای و خانه های بهداشت به صورت بی سیم به مرکز خدمات جامع صفائیه امکان پذیر می باشد.
در پایان این برنامه ها مسیولین و قشر مردمی در گلزار شهدای گمنام و شهید تروریستی حادثه تلخ ۱۳ دی ماه امسال در گلزار شهدای کرمان (شهید محمدعلی عابدینی) حضور یافتند و با این شهدا تجدید میثاق کردند.

منبع: خانه خشتی

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه