۴۷ هزار بیمار جدید مبتلا به فشار خون و دیابت در رفسنجان و انار شناسایی شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: در راستای اجرای طرح پویش ملی سلامت، بیش از ۲۸ هزار فرد جدید مبتلا به فشار خون و ۱۹ هزار فرد جدید مبتلا به دیابت در شهرستان‌های رفسنجان و انار شناسایی شدند که قبل از این پویش یا از بیماری خود اطلاعی نداشتند یا تحت پوشش و مراقبت پزشک و مراقبین سلامت قرار نگرفته بودند.
وحید محمدی شاهرخی در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: بیش از ۲۴۱ هزار نفر جمعیت بالای ۱۸ سال در رفسنجان و انار تحت پوشش دانشگاه قرار دارند که از این تعداد حدود ۲۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر در قالب ۹۸.۴۷ درصد در  این پویش از نظر دیابت و فشارخون غربالگری شدند.
وی افزود: ۵۹ هزار و ۱۷۴ نفر در این پویش متوجه شدند که در آستانه ابتلا به فشارخون هستند و ۱۵ هزار و ۸۸۱ نفر هم در مرز ابتلا به دیابت شناسایی شدند.
محمدی شاهرخی ادامه داد: در این طرح تعداد بیماران دارای سابقه فشار خون ۲۵ هزار و ۲۰۹  نفر و تعداد بیماران با سابقه دیابت هم ۱۷ هزار و ۲۰۲ نفر ثبت شدند.
موی تصریح کرد: پرفشاری خون و دیابت بیماری‌های پنهانی هستند که سلامتی افراد را تهدید می‌کنند و شناسایی به موقع و درمان آن ضرورت دارد. بنابراین پویش سلامت که به صورت رایگان و در کمترین زمان خدمات را به شهروندان ارایه داد، فرصت مناسبی برای آگاهی از وضعیت سلامتی و حتی درمان و پیشگیری از بیماری افراد است.

منبع: شایوردنیوز

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه