عمل‌‌های سرطانی در بیمارستان علی‌‌بن‌ابیطالب رفسنجان انجام می‌شود/شایع‌ترین سرطان‌ها در رفسنجان کدامند؟

متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی سرطان بیمارستان علی‌بن‌ابی‌طالب رفسنجان در خصوص انجام عمل‌های سرطانی در این مرکز گفت: از آبان‌ماه امسال در این بیمارستان امکان جراحی اکثر سرطان‌ها توسط تیم جراحی فوق تخصصی بیمارستان در حال انجام است و هر هفته بیمارانی از سراسر استان کرمان برای انجام جراحی سرطانی پذیرش می‌شوند.
دکتر اسماعیل اله‌آبادی با بیان این‌که در رفسنجان سرطان‌ روده بزرگ، پستان، معده و تیروئید بسیار شایع هستند، اظهار کرد: مهمترین علل افزایش ابتلا به سرطان را می‌توان افزایش سن، مصرف دخانیات و الکل، رواج زندگی کم تحرک، چاقی و داشتن تغذیه نامناسب معرفی کرد.
متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی سرطان با بیان اینکه سرطان یکی از علل اصلی مرگ افراد در جهان و ایران به شمار می‌رود و روند ابتلا به آن صعودی است، گفت: سرطان به گروهی از بیماری‌ها اطلاق می‌شود که طی آن رشد غیرطبیعی و غیر قابل کنترل سلول‌های بدن وجود دارد. هر عضوی از بدن می‌تواند به سرطان مبتلا شود چراکه سرطان قابلیت تهاجم به بافت‌های اطراف و در موارد پیشرفته درگیری اعضای دور دست را دارد.
وی با اشاره به این‌که برای پیشگیری از ابتلا به سرطان باید توصیه‌هایی را مدنظر داشت، بیان کرد: برای پیشگیری از ابتلای به سرطان سه مرحله وجود دارد. در مرحله اول اقداماتی باید صورت گیرد که سرطان کمتر در فرد سالم ایجاد شود مثلا از خوردن مواد سرطان‌زا و یا در معرض قرار گرفتن عوامل سرطان‌زا جلوگیری شود.
اله‌آبادی افزود: در مرحله دوم درمان ضایعات پیش بدخیم یعنی ضایعاتی که در آینده سرطان روی آنها سوار می‌شود به مانند پولیپ در روده بزرگ یا برداشتن برخی توده‌های پیش سرطانی در پستان.
الله آبادی در ادامه بیان کرد: همچنین در مرحله سوم کمک به عدم عود و ابتلای مجدد در فردی که سرطانش درمان شده است.
این متخصص جراح در خصوص روش‌های درمان سرطان گفت: درمان سرطان بسته به مرحله‌ای که  تشخیص داده شود؛ می‌تواند شامل جراحی، شیمی درمانی و پرتو درمانی و یا استفاده از داروهای جدید ضد سلول سرطانی باشد ولی امروزه درمان موثر سرطان، ترکیبی از همه‌ی این روش‌هاست.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همت مسئولین بیمارستان و امکانات کاملا به روز، پیشرفته‌ترین جراحی‌ها را در این مرکز انجام می‌دهیم که تمام هزینه‌ها نیز با تعرفه دولتی انجام می‌شود.

منبع: شایوردنیوز

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه